Menu
  • Vietnam
  • Okruh Vietnamem za přírodními krásami i památkami Unesco

  Okruh Vietnamem za přírodními krásami i památkami Unesco

  Stravování

  Snídaně

  Doprava

  Letecky Praha
  Cena za osobu
  od  65 770 Kč

   Popis

   SAIGON • DELTA MEKONGU • HUE • DANANG • BANA HILLS • HOI AN • MY SON • NINH BINH • HALONG BAY •HANOJ

   Doprava

   Doprava do Vietnamu je zajištěna leteckou společností Qatar Airways Předpokládaný letový řád: Praha - Doha 14:55-22:45, Doha - Saigon 02:00-13:10 Hanoj - Doha 19:30 - 22:45, Doha - Praha 01:45-07:00 Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou. V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg (při vnitrostátních letech 20 kg) a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.

   Cena zahrnuje

   • leteckou přepravu do Vietnamu a zpět vč. letištních tax • leteckou přepravu ve Vietnamu vč. tax • 10× ubytování ve dvoulůžkových pokojích ve 3–4* hotelech • 1× ubytování ve dvoulůžkové kajutě na lodi v Halong Bay • dopravu a výlety dle programu • 11× snídani • 3× oběd a 1× večeři dle programu • služby místních anglicky mluvících průvodců • služby českého průvodce

   Cena nezahrnuje

   • jednolůžkový pokoj 12.700 Kč • vyřízení víz 1.000 Kč • Předpokládané náklady na vstupy 90USD • Předpokládané náklady na spropitné 50 USD • komplexní cestovní pojištění - storno do 80.000 Kč 2.023 Kč 80.000 Kč 2.023 Kč • připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Svět 590 Kč • připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 1.090 Kč

   1. den

   Odpoledne odlet z Prahy do Vietnamu (s přestupem v Doha).

   2. den

   Odpoledne přílet do Saigonu, transfer do hotelu, k večeru dle časových možností krátká procházka centrem města. Ubytování v Saigonu.

   3. den

   Po snídani odjezd do delty řeky Mekong. Program začne plavbou povodím Mekongu se zastávkami na ostrovech, kde můžeme pozorovat výrobu rýžových produktů, kokosového cukroví, pěstování tropického ovoce i s jeho ochutnávkou i návštěva medové farmy, ke ochutnáme místní produkty z medu. Projížďka po menších kanálech řeky, kde si budeme moci vychutnat krásy okolní krajiny. Uvidíme tradiční obydlí v deltě řeky Mekong postavená ze dřeva a palmových listů a budeme moci pozorovat každodenní aktivity místních zemědělců. Po projížďce povodím řeky zastávka na oběd, kde ochutnáme místní speciality. Odpoledne návrat zpět do Saigonu a procházka centrem města, které je kombinací supermoderních staveb s historickými budovami a krásnými parky. Projdeme nejvýznamnější památky města – historickou budovu pošty, katedrálu Notre Dame, radnici, budovu opery. Nocleh v Saigonu.

   4. den

   Po snídani volno k návštěvě jednoho z nejživějších krytých trhů v Saigonu – tržiště Ben Thanh, kde budeme mít možnost nákupů tradičních předmětů. Dopoledne prohlídka Prezidentského paláce a okolo poledne transfer na letiště a odlet do Hue. Po příletu přivítání místním průvodcem a transfer do hotelu na ubytování. Večerní procházka po krásné promenádě kolem řeky a uličkami plnými restaurací a obchodů.

   5. den

   Celodenní prohlídka města Hue a jeho okolí. Po snídani Poté se nalodíme na tzv. dračí lodě a poplujeme po Voňavé řece - Perfume River. Poté návštěva budhistické pagody Thien Mu, jejíž původ sahá do počátku 17. století a je jedním z nejvýznamnějších center budhistů ve Vietnamu. Dále navštívíme Císařské město, ze které dynastie Nguyen vládla Vietnamu od roku 1802-1945. Budeme obdivovat neustále obnovované krásné paláce vyhlášené památkou UNESCO. Odpoledne si prohlédneme dvě z nejkrásnějších mauzoleí v oblasti Hue – Hrobku císaře Tu Duc a hrobku císaře Khai Dinh (obě chráněné jako památa UNESCO). Jedná se o rozsáhlé areály s nádhernými bohatě zdobenými chrámy, sochami mandarínů a slonů, zahradami i jezírky. Ubytování v Hue.

   6. den

   Ráno odjezd z Hue do oblasti hor Bana Hills nad městem Danang, kde navštívíme jedno z moderních center vybudovaných ve Vietnamu v posledních letech a proslavené zejména mostem Golden Bridge. Lanovkou vyjedeme postupně až na samý vrchol a kromě slavného mostu uvidíme i řadu dalších zajímavostí vybudovaných nebo restaurovaných na místě bývalé koloniální francouzské vesnice ve výšce 1.487 m.n.m., jako je Pagoda Linh Ung, francouzská vesnice, Vong Nguyet Hill, květinové zahrady a další atrakce. Odpoledne zastávka ve městě Danang, kde navštívíme Muzeum chamské kultury a dle časových možností se zastavíme i na slavné Čínské pláži (China beach). Poté odjezd na pobřeží k městu Hoi An a ubytování v hotelu u pobřeží.

   7. den

   Návštěva okouzlujícího města Hoi An, kdysi jednoho z nejvýznamnějších mezinárodních přístavů v jihovýchodní Asii a dnes asi nejlépe zachovaným městečkem zapsaným na seznam UNESCO od roku 1999. Projdeme se starobylou historickou částí města s kupeckými domy, úzkými uličkami a čínskými chrámy, navštívíme 400 let starý Japonský most, který je hlavní památkou města a budeme obdivovat pestrou výzdobu uliček s všudypřítomnými barevnými lampióny a fáborami. Poté navštívíme místní farmu ve vesnici Tra Que village, kde se seznámíme s místním zemědělstvím a kde bude i oběd připravovaný místními obyvateli složený ze spousty místních specialit. Odpoledne návrat do hotelu a individuální volno k odpočinku na pobřeží Jihočínského moře.

   8. den

   Dopoledne výlet do bývalého náboženského centra Chamské říše - My Son vyhlášeného za kulturní památku UNESCO. Procházka oblastí jedinečných cihlových věží typických pro chamskou kulturu a často zdobených reliéfy s hinduistickými motivy. Celý chrámový areál je vystavěný v krásném údolí obklopeném horami s bujnou vegetací deštného pralesa. Odpoledne pobyt na pobřeží Jihočínského moře, koupání, masáže, odpočinek. V podvečer možnost návštěvy centra Hoi Anu, které má neopakovatelnou atmosféru umocněnou rozsvícenými lampiony a osvětlenými památkami kolem řeky, posezení v kavárnách a restauracích, výhodné nákupy, procházky. Později večer individuálně návrat do hotelu.

   9. den

   Po snídani uvolnění pokojů a odjezd do Mramorových hor. Procházkou projdeme oblast neuvěřitelně bohatou na zdobené chrámy, pagody a další posvátná místa ukrývaná mezi kopci i v hlubokých jeskyních. Poté transfer na letiště do Danangu a odlet do Hanoje. Po příletu přivítání místním průvodcem a transfer do oblasti bývalého hlavního města Ninh Binh, která patří k nejhezčím ve Vietnamu jak přírodními krásami, tak i památkami. Ubytování v hotelu v Ninh Binh..

   10. den

   Po snídani odjedeme k vyhledávané jeskyni Mua Cave v areálu, kterému dominují dva vrcholy hory ležícího draka - Ngoa Long Mountain. Po prohlídce jeskyně vystoupáme asi 500 schodů na vyhlídku Huang Mua, odkud se nám otevřou nádherné výhledy na okolní kopce, údolí s řekami vinoucími se okolo vápencových věží i na nekonečná rýžová pole. Poté navštívíme Hoa Lu, kde bylo až do 11. století hlavní město Vietnamu a prohlédneme si chrám císařů dynastie Le a dynastie Dinh, Odpoledne se projedeme na lodičkách krajinnou oblastí Trang An, která byla v roce 2014 zapsána do světového dědictví UNESCO pro své bohaté kulturní, historické a geologické dědictví. Řeka je lemována množstvím krásných přírodních scenérií s krasovými jeskyněmi i vysokými skalními věžemi. Přímo z lodi uvidíme nejkrásnější scenérie, jeskyně, menší chrámy i paláce. Večer návrat do hotelu na ubytování.

   11. den

   Ráno odjedeme z Ninh Binh na dvoudenní výlet, který bude jistě vrcholem naší cesty. Navštívíme Dračí zátoku Halong Bay zařazenou mezi nejvýznamnější přírodní divy světa a pod ochranou UNESCO. Nalodíme se na výletní loď, kde se ubytujeme ve dvoulůžkových kajutách a vyrazíme na plavbu po zálivu. Ohromí nás nádherné přírodní scenérie tisíců vápencových ostrůvků, které vystupují z vody a vytváří úžasnou kulisu. Při obědě na lodi si pochutnáme na čerstvě ulovených mořských plodech. Odpoledne zastávka na některém z ostrovů nebo návštěva plovoucí vesnice. Po návratu na loď večeře a nezapomenutelný nocleh na palubě výletní lodi. (V případě nepříznivého počasí si lodní společnost vyhrazuje právo uskutečnit jen půldenní okruh lodí a nocleh zajistit na pobřeží).

   12. den

   Hned po probuzení budeme moci přímo na palubě lodi absolvovat cvičení Thai Chi a obdivovat okouzlující scenérie skalnatých krasových věží vyrůstajících ze zelených vod moře. Po snídani se vydáme malými loděmi na návštěvu jednoho z ostrovů s rozsáhlou krasovou jeskyní, možnost projížďky na kajacích či koupání. Okolo poledne návrat do přístavu a cesta do Hanoje. Po cestě ještě krátká zastávka k seznámení se zpracováním perel. Příjezd do Hanoje, ubytování v hotelu a procházka kolem jezera Hoan Kiem s chrámem a Želví věží, podíváme se na katedrálu sv. Josefa a poté historické centrum města vyhlášené památkou UNESCO. Večer možnost individuálních procházek historickou čtvrtí Starého města, kde se zastavil čas.

   13. den

   Po snídani prohlídka Hanoje – začneme návštěvou Ho Chi Minhova pamětního komplexu: Mauzoleum, Prezidentský palác, Pagoda na jediném sloupu, která je postavena na jediném betonovém sloupu a je jedním z nejpůsobivějších chrámů Vietnamu. Poté prohlídka Chrámu literatury věnovaného Konfuciovi. Zde se nachází Císařská akademie – vietnamská první národní univerzita. Chrám literatury je vzácným projevem vietnamské úcty ke vzdělání a k literatuře obecně. Odpoledne transfer na letiště a odlet z Hanoje.
   Kdy chcete cestovat?
   Zavřít
   květen
   poútstčtsone
   červen
   poútstčtsone
   1 den
   15 dní a více
   2 dospělí 0 dětí
   Vyberte cestující
   Zavřít
   Počet dospělých
   Počet dětí
   Vyberte
   Doprava
   Zavřít
   Vyberte
   Strava
   Zavřít
   0 Kč
   50 000 Kč a více
   CKSleva
   Mapa nedostupná

   Uvedená cena je pravidelně či online aktualizována, ale i přesto může dojít k její změně. Důvodem může být aktuální obsazenost, vyprodání daných míst či jiné faktory ovlivňující cenu zájezdu. Po provedení rezervace zájezdu Vám bude platná cena sdělena a finální cena bude uvedena ve smlouvě o zájezdu.

   Tento zájezd se řídí ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb., o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu. Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Všechny potřebné podklady dle tohoto zákona jsou uvedeny v daných nabídkách, což je popis hotelu, kategorie, cenové podmínky atd. Tyto informace udává pořádající cestovní kancelář. Pořádání zájezdu se řídí podle všeobecných podmínek organizující cestovní kanceláře TRAVEL 2002, spol. s r.o., ič 46980211, které obdržíte společně se smlouvou o zájezdu.