Menu

  Londýn + ateliéry Harryho Pottera

  ABC tours

  ABC - Tours spol. s r. o.

  Velká Michalská 186/5 669 02 Znojmo

  Telefon: 515 225 778

  Mobil: 739 458 310

  Email: info@euvikendy.cz

  Email rezervace: info@euvikendy.cz

  Web: www.euvikendy.cz

  Pojištění CK: Stáhnout

  • 13.03. – 17.03.20245 dní (st-ne)
  • 2 dospělí
   Počet dospělých
   Počet dětí
  • Pokoj obsazený 2 osobami
  • Bus, Praha
  • Snídaně
  • ID zájezdu: 488701042
  Cena za osobu
  NaN Kč

   Poloha

   Zažijte nevšední dobrodružství a vydejte se do tajemného Londýna a světa Harryho Pottera

   Program

   1.den: – odjezd ze Znojma v 10:30, Brno 11:40, Jihlava/Pávov 13:00, Praha 15:00 Plzeň 16:30. Následuje tranzit po trase Rozvadov – Frankfurt –Aachen – Calais.

    

   2.den: - v brzkých ranních hodinách se přepravíme pod kanálem LA MANCHE do anglického Folkestone. Uvidíme technický unikát – EUROTUNEL. Jízda vlakem – tunelem trvá 30 min. Dále náš čeká tranzit do Londýna. Z autobusu vystoupíme u londýnské O2 ARÉNY. Z důvodů evropských předpisů pro práci řidičů mezinárodní dopravy, které limitují jízdní dobu, musíme ukončit dopravu právě zde. Metrem se dostaneme do centra města. První co uvidíme bude budova BRITSKÉHO PARLAMENTU a právě tam, začne naše pěší procházka městem. Dále uvidíme LONDÝNSKÉ OKO, velké ruské kolo, které budeme moci později navštívit. Projdeme se podél břehu řeky TEMŽE, dojdeme na TRAFALGARSKÉ NÁMĚSTÍ, kde strávíme chvíli výkladem, poté se vydáme na LEICESTER SQUARE, do CHINA TOWN, uvidíme PICADILLY CIRCUS, zahlédneme též REGENT STREET a také ST. JAMES´S PARK a BUCKINGHAMSKÝ PALÁC, místo, kde sídlí britská královna. Necháme si chvíli na odpočinek a drobné občerstvení. Můžete se stánku ochutnat anglický HOT DOG, či známé COOKIES, BROWNIE s kávou a posedět v parku před palácem. Když budeme mít štěstí zahlédneme i známé střídání stráží. Poté se vydáme dál a uvidíme HORSE GUARDS a vojáky na koních, projdeme skrz WHITE HALL, známou třídu, kde se nachází i DOWNING STREET 10, sídlo britského premiéra. Poté ještě spatříme WESTMINSTER ABBEY a naši procházku zakončíme u COUNTY HALL, kousek od London Eye a zde nám zbyde čas na pozdní oběd, nákup suvenýrů a osobní volno. V podvečer se přesuneme opět metrem k O2 Aréně k našemu autobusu, který nás dopraví na ubytování do hotelu IBIS. V blízkosti hotelu jsou možnosti nákupů, kde můžeme doplnit zásoby potravin.

    

   3. den: - tento den nás bude čekat hlavní cíl tohoto zájezdu – kouzelný svět Harry Pottera, kam se dopravíme autobusem. Celá expozice se rozkládá na obrovské ploše. Když vstoupíte do těchto filmových ateliérů, věřte, že hodiny vám tady uběhnou jako minuty. Na výletě do zákulisí natáčení Harryho Pottera se podíváte dovnitř původního, doslova dech beroucího sálu Bradavického hradu, budete chodit po pevné kamenné podlaze, která je položena již od začátku natáčení. Vaše kroky ze sálu povedou do Brumbálovy pracovny, ve které můžete vidět meč Godrika Nebelvíra, Moudrý klobouk a portréty ředitelů školy. V další části prohlídky se dozvíte vše o technologiích, které daly život obrazům v bradavickém hradu, bude vám představeno měnivé schodiště a dozvíte se, jak vznikaly ohromující efekty velkolepých famfrpálových zápasů. Budou vám představeny návrhy na make-up a líčení herců a návrhy obřích pavouků (Aragoga), ptáka Fénixe Fawkese, Baziliška, Tříhlavého psa Chloupka a dalších mystických filmových stvoření. Dalším bodem programu bude kuchyně Weasleyových. Dozvíte se, jak je možné, že se v umyvadle pánev sama umyla a proč pletací jehlice nemusel nikdo držet v ruce, a přesto stále pletly. U Hagridovy chýše můžete vidět slavný motocykl, jistě vás překvapí jeho velikost, která byla ve filmu různými efekty o poznání upravena. Odtud budete kolem sochy u ministerstva kouzel pokračovat do Zobí ulice, kde celý příběh začal. Zajímavé bude jistě i nahlédnutí do Nebelvírské společenské místnosti a chlapecké ložnice, která byla využita tak, jak je možno ji nyní vidět, pouze v prvním díle. Představitelé hlavních hrdinů stihli v průběhu natáčení vyrůst a v dalších dílech se již na postele nevešli. Podíváte se i do čarodějnické banky skřetů Gringottových, Snapeovy učebny lektvarů, kanceláře profesorky Umbridgové, pro jejíž výzdobu bylo při natáčení přítomno kolem 40 koťat a dalších a dalších míst, která stojí za zhlédnutí. Na vlastní oči si budete moci prohlédnout koště Nimbus 2000 a další novější typy, kostýmy hlavních hrdinů a jiné zajímavé rekvizity. Dozvíte se, jak díky počítačovým efektům ožili tvorové, se kterými Harry Potter bojuje či naopak soupeří. A abychom dávku zábavy správně zakončili, vyhradíme si zbývající čas dne na nákupy v obchodním řetězci Primark či na návštěvu kavárny. Rozhodnutí, jak tento čas strávíte, již necháme na Vás. Ve večerních hodinách nás autobus přepraví na stejné místo ubytování.

    

   4. den: - autobus nás zaveze do blízkost TOWER BRIDGE. Jakmile opustíme náš autobus, spatříme nejenom zmíněný most, ale také pevnost, podle které je pojmenován – TOWER OF LONDON, královskou klenotnici a jedno z nejvýznamnějších muzeí této monarchie. Čeká nás krátká procházka, během které do dozvíme spoustu informací o těchto dvou významných památkách, ale také o okolí. Spatříme LONDÝNSKOU RADNICI, také shlédneme THE SHARD nejvyšší budovu Londýna, také uvidíme lehký bitevní křižník z 2.sv války – BELFAST a mnoho dalšího. Na tomto místě strávíme dopoledne. Někteří budou chtít navštívit pevnost a muzeum, někteří dají přednost procházce po březích řeky, kde je spoustu dalších zajímavostí. Například – KATEDRÁLA SV. PAVLA, MILLENIUM BRIGDE, známý most s filmu o Harry Potterovi, THE GLOBE – Shakespearovo divadlo nebo také TATE MODERN – galerie moderního umění. Poté se přesuneme lodí po řece Temži do několik kilometrů vzdáleného GREENWICH, kde strávíme zbytek dne. Zde uvidíme CUTTY SARK – pýchu námořnictva z 19. století a také NÁMOŘNÍ MUZEUM nebo GREENWICHSKOU OBSERVATOŘ a NULTÝ POLEDNÍK. Zde prohlídku města zakončíme. Samozřejmě nám zbyde čas na nějaké dobré jídlo a trošku odpočinku před cestou domů. V podvečerních hodinách (cca v 18.00) odjezd z Londýna. Tranzit po trase Londýn – Folkestone – následuje nájezd na vlak, který nás opět přepraví pod kanálem La Manche do Calais ve Francii.

    

    

   5. den: - noční tranzit územím Francie, Belgie a Německa. Příjezd do ČR (Plzeň 10.00, Praha 11.30, Jihlava/Pávov 13.20, Brno 14.40, Znojmo 15.50).

    

   Vstupné do atelieru Harryho Pottera

   Vstupné do ateliérů Harryho Pottera: v případě, že máte zájem o návštěvu, je nutné při zakoupení zájezdu objednat i našim prostřednictvím vstupenky. Prohlídka studií trvá cca 3 hodiny. Lístky je NUTNÉ objednat předem, studia mají k dispozici omezený počet vstupenek, budeme tedy vstupenky objednávat ihned při zakoupení Vašeho zájezdu. Vstupenky podléhají 100% stornu.

   Nástupní místa

   Znojmo, Brno, Praha, Plzeň, Jihlava/Pávov

   Cena zahrnuje

   dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
   služby profesionálního průvodce
   2x ubytování v třílůžkových pokojích (hotel IBIS – pokoje se sociálním zařízením, dvoulůžkový pokoj za příplatek 980,- Kč za osobu za 2 noci, jednolůžkový pokoj 3 000,-Kč za osobu za 2 noci)
   2x vydatná anglická snídaně na hotelu (fazole, klobása, slanina, vejce)
   1x ranní občerstvení v autobusu
   pojištění CK pro případ úpadku
   tunel na trase Calais – Folkestone a zpět

   Cena nezahrnuje

   pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 300,-/os.,

   pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 350,- /os.

    Vstupenky – Harry Potterdospělá osoba – 3 200,- Kč, dítě do 15 let – 3 000,- Kč. Nutné objednat a uhradit předem v CK

   pobytovou taxu (platba v hotovosti na místě, výše bude upřesněna týden před odjezdem v pokynech)

    

   pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,- Kč.

   -       - očekáváme se, že bude platit tzv. ETA (Electronic Travel Authorization - elektronická cestovní registrace) - ETA bude potřebná pro vstup do Velké Británie od r. 2024. Váže se na platný cestovní pas a platí dva roky, cena je 10 GBP. Zařídit si ji musí každý sám, návod společně s cenou bude po zveřejnění podrobností upřesněn

    

      

   Vstupné do ateliérů Harryho Pottera: při zakoupení zájezdu je nutné si vstupenky  objednat  předem prostřednictvím naší CK. Prohlídka studií trvá cca 3 hodiny. Lístky je NUTNÉ objednat předem, studia mají k dispozici omezený počet vstupenek, budeme tedy vstupenky objednávat ihned při zakoupení Vašeho zájezdu. Vstupenky podléhají 100% stornu.

   U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu.

   Cabinet War Rooms cca 25 £, bitevní loď Belfat cca 18 £, pevnost Tower cca 28 £, London eye cca 25 £, plavba lodí cca 12 £, metro cca 20 £, Maddame Tussaud´s – cca 35 £.

   Aktuální výše vstupů bude upřesněna v pokynech týden před odjezdem.

   Kdy chcete cestovat?
   Zavřít
   březen
   poútstčtsone
   duben
   poútstčtsone
   1 den
   15 dní a více
   2 dospělí 0 dětí
   Vyberte cestující
   Zavřít
   Počet dospělých
   Počet dětí
   Vyberte
   Doprava
   Zavřít
   Vyberte
   Strava
   Zavřít
   0 Kč
   50 000 Kč a více
   CKSleva
   Mapa nedostupná

   Londýn + ateliéry Harryho Pottera

   • 13.03. – 17.03.2024, 5 dní (st-ne)
   • 2 dospělí
   • Pokoj obsazený 2 osobami
   • Bus
   • Snídaně

   Nezávazná objednávka

   Objednavatel

   Cestující

   Objednavatel je také cestujícím

   Dospělý cestující 2

   Povinné údaje jsou označeny *

   Tento zájezd se řídí ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb., o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu. Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Všechny potřebné podklady dle tohoto zákona jsou uvedeny v daných nabídkách, což je popis hotelu, kategorie, cenové podmínky atd. Tyto informace udává pořádající cestovní kancelář. Pořádání zájezdu se řídí podle všeobecných podmínek organizující cestovní kanceláře ABC - Tours spol. s r. o. , ič 60701986, které obdržíte společně se smlouvou o zájezdu.