Menu

  Napříč Srí Lankou

  Čedok

  Čedok, a.s.

  Vinohradská 2577/178 130 00 Praha 3

  Telefon: 296 184 920

  Mobil:

  Email: provizniprodej@cedok.cz

  Email rezervace: provizni.prodej@cedok.cz

  Web: https://www.cedok.cz/obchodni-podminky/

  Pojištění CK: Stáhnout

  Ověřujeme pro Vás
  aktuální dostupnost a cenu.
  Prosíme vyčkejte.

  • 12.03. – 20.03.20249 dní (út-st)
  • 2 dospělí
   Počet dospělých
   Počet dětí
  • Dvoulůžkový pokoj
  • Letecky, Praha
  • Dle programu
  • ID zájezdu: 482502785
  Cena za osobu

  • Ostatní
   • Novinka

  abstract

  Novinka

  Program zájezdu

  1. DEN: PINNAWALA - DAMBULLA
  Přílet na Srí Lanku. Přejezd do PINNAWALY. Jde o první množírnu a sirotčinec pro slony na světě, který upozornil svět na problém klesající populace těchto krásných zvířat. Možnost pozorovat rituál koupání a krmení v nedaleké řece Ma Oya. Přejezd do DAMBULLY. Návštěva komplexu skalních chrámů, zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO. Jedná se o některé z nejkrásnějších chrámů na Srí Lance. Na ploše přes 2000 m² se nachází 150 nástěnných maleb z 18. století a jeden z největších obrazů Buddhy na světě, vytesaný do skály. Transfer do hotelu v oblasti Sigiriya/Anuradhapura. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

  2. DEN: ANURADHAPURA
  Snídaně. Přejezd do ANURADHAPURY - bývalého hlavního města Srí Lanky, které mělo v dobách největší slávy přes 2 miliony obyvatel. Město se proslavilo nejen svou rozlohou, ale především velkolepou architekturou. Chrámy v Anuradhapuře dodnes udivují návštěvníky z celého světa. Prohlídka: posvátný strom Sri Maha Bodhi, posvátný stromu, pod kterým prý Buddha meditoval, když dosáhl osvícení. Je to jeden z nejstarších stromů na světě, starý více než 2200 let. Poté jsou na programu impozantní ruiny Bronzového paláce z 2. století před naším letopočtem, monumentální stúpa Ruwanweliseya a socha Buddhy ze 4. století našeho letopočtu, která je jedním z nejposvátnějších zobrazení meditujícího Buddhy na Srí Lance. Posledním bodem prohlídky je skalní chrám Isurumuniya ze 3. století před naším letopočtem se slavnými skalními rytinami. Transfer do hotelu. Ubytování, večeře, nocleh.


  3. DEN: POLONARUWA - MINNERIYA
  Snídaně. Přejezd do POLONNARUWY, bývalého královského města Srí Lanky. Celý areál archeologického parku je taktéž na seznamu UNESCO. Návštěva majestátních ruin na výletě na kole: královský palác, audienční síň, lázně, hinduistické chrámy a chrám Atadage nebo Chrám zubu. Přejezd do jednoho z největších a nejzajímavějších národních parků na Srí Lance - MINNERIYA, kde se nalézají rozlehlé mokřady obývané různými druhy zvířat: divokými slony, exotickým ptactvem (přes 160 druhů), plazy a nádhernými motýly. Odpolední safari v parku – skvělé dobrodružství v blízkosti přírody, kde máte divokou zvěř na dosah ruky. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

  4.DEN: SIGIRYA - MATALE - KANDY

  Snídaně. Přejezd k jednomu z nejzajímavějších bodů programu, zřícenině skalní pevnosti SIGIRIYA. Oslnivě krásná pevnost, další památka UNESCO, se nachází na obrovské skále a i přes plynutí času stále uchvacuje svou zrcadlovou zdí, vodními zahradami a freskami starými přes 1500 let. Krátký výstup k pevnosti. Přejezd do KANDY se zastávkou v MATALE: návštěva Spice Garden. Kandy je posledním hlavním městem starověkého Cejlonu, pokladnicí kultury, umění a řemesel. Návštěva chrámu, kde je uchovávána buddhistická relikvie – Buddhův zub – a návštěva místního bazaru. Večer tradiční taneční show. Ubytování v hotelu u Kandy, večeře, nocleh.

  5. DEN: DAMBULLA - MATALE - PINNAWALA
  Snídaně. Přejezd do vesnice DAMBULLA. Návštěva komplexu skalních chrámů, zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO. Jedná se o některé z nejkrásnějších chrámů na Srí Lance. Na ploše přes 2000 m² se nachází 150 nástěnných maleb z 18. století a jedno z největších světových vyobrazení Buddhy, které je vytesáno ve skále. Přejezd do MATALE a návštěva Spice Garden. Přejezd do vesnice PINNAWALA. Jde o první světový sirotčinec pro slony, který upozornil svět na problém klesající populace těchto krásných zvířat. Možnost pozorovat rituál koupání v nedaleké řece Ma Oya a krmení. Transfer do hotelu v oblasti Kandy. Ubytování, večeře a nocleh.

  6.DEN KANDY - NUWARA ELIYA
  Snídaně. Prohlídka města Kandy motorovými rikšami tuk-tuky, které jsou na Srí Lance základním komunikačním prostředkem. Návštěva Královské botanické zahrady - botanické zahrady, kde na ploše přes 60 hektarů rostou zástupci flóry Srí Lanky, Asie a dalších exotických zemí. Přejezd do NUWARA ELIYA, nejnavštěvovanějšího horského střediska na Srí Lance. Trasa vede mezi stovkami terasovitých čajových plantáží, které jsou hlavním vývozním artiklem ostrova. Procházka po krásném okolí a okouzlujícím městečku v koloniálním, britském stylu. Návštěva jedné z čajových plantáží. Ubytování v hotelu v oblasti Nuwara Eliya, večeře, nocleh.

  8. DEN: KITULGA - KOLOMBO
  Snídaně. Podle času odjezdu: volno nebo účast na fakultativním výletu (za příplatek na místě): transfer autokarem směr KITULGALA, kde se natáčel oscarový film "Most na řece Kwai" a vzrušující rafting na řece Kelani. Transfer na letiště do Kolomba. Pro osoby, které si pobyt prodlouží za odpočinkem: transfer na letiště, transfer do vybraného hotelu.

  Fakultativní služby

  Fakultatvní poplatky:
  vstup do Lotus Tower: cca 25 USD
  výlet do Kitulgaly s raftingem: cca 50 USD.

  Informace

  Povinné poplatky splatné na místně u průvodce:
  vstupenky a místní průvodci a povinné : cca 280 USD
  spropitné: cca 5 USD/den/osoba

  5. den, v závislosti na povětrnostních podmínkách, se safari může konat v sousedních parcích: Hurulu Eco Park nebo NP Kaudulla

  Pro vstup na Srí Lanku jsou zapotřebí dva dokumenty – platný cestovní pas a turistické vízum, které je zpoplatněné. Vízum je zpravidla vydáváno pro jeden vstup na délku pobytu 30 dnů.
  Každý zájemce o pobyt na ostrově se musí před příjezdem na Srí Lanku elektronicky registrovat na http://www.eta.gov.lk (ETA=Electronic Travel Authorization) a zaplatit kartou 50 USD za turistické vízum. V systému ETA vyplní požadované osobní údaje, číslo pasu, jeho platnost a předpokládané datum příjezdu a odjezdu. Na jím zadané kontaktní údaje obdrží vyrozumění o přijaté platbě a souhlas se vstupem na území Srí Lanky, který platí 3 měsíce.
  Turisté mohou získat také vízum po příletu (visa on arrival) v ceně 60 USD (turistické vízum s dvojitým vstupem). Doporučujeme vám zajistit si víza elektronicky již před vaším odletem do destinace.
  Srí Lanka zavedla od 1. ledna 2023 elektronický vstupní formulář (arrival card). Cestující si ho může vyplnit tři dny před cestou na Srí Lanku. Doporučujeme si formulář vyplnit již před odletem. Dopravní přepravce může formulář vyžadovat před odbavením. Odkaz na formulář.ttps://eservices.immigration.gov.lk/emb/eEmbarkation/'#/home-page 
  Každý návštěvník se musí prokázat pasem (s platností minimálně 6 měsíců od data vstupu), předložit zpáteční letenku i doložit dostatečné finanční prostředky na dobu pobytu.

  Cena zahrnuje

  7 nocí v hotelech*** 2-lůžkové pokoje s koupelnou
  stravování: 7 snídaní, 7 večeří
  stravování dle programu na místě
  česky mluvícího průvodce 
  transfery letiště - hotel - letiště
  leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
  pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

  Tip

  * Exkluzivně u Čedoku:  Prodlužte si dovolenou na Srí Lance a zarezervujte si navazující pobyt u moře v hotelu dle Vašeho výběru.
  Kdy chcete cestovat?
  Zavřít
  březen
  poútstčtsone
  duben
  poútstčtsone
  1 den
  15 dní a více
  2 dospělí 0 dětí
  Vyberte cestující
  Zavřít
  Počet dospělých
  Počet dětí
  Vyberte
  Doprava
  Zavřít
  Vyberte
  Strava
  Zavřít
  0 Kč
  50 000 Kč a více
  CKSleva
  loading...

  odkaz na leteckou mapu zde

  Napříč Srí Lankou

  • 12.03. – 20.03.2024, 9 dní (út-st)
  • 2 dospělí
  • Dvoulůžkový pokoj
  • Letecky, Praha
  • Dle programu

  Nezávazná objednávka

  Objednavatel

  Cestující

  Objednavatel je také cestujícím

  Dospělý cestující 2

  Povinné údaje jsou označeny *

  Tento zájezd se řídí ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb., o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu. Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Všechny potřebné podklady dle tohoto zákona jsou uvedeny v daných nabídkách, což je popis hotelu, kategorie, cenové podmínky atd. Tyto informace udává pořádající cestovní kancelář. Pořádání zájezdu se řídí podle všeobecných podmínek organizující cestovní kanceláře Čedok, a.s., ič 60192755, které obdržíte společně se smlouvou o zájezdu.