Menu
  • Nizozemí
  • Holandsko - květin, větrných mlýnů, sýrů a stavitelů lodí

  Holandsko - květin, větrných mlýnů, sýrů a stavitelů lodí

  ABC tours

  ABC - Tours spol. s r. o.

  Velká Michalská 186/5 669 02 Znojmo

  Telefon: 515 225 778

  Mobil: 739 458 310

  Email: info@euvikendy.cz

  Email rezervace: info@euvikendy.cz

  Web: www.euvikendy.cz

  Pojištění CK: Stáhnout

  • 24.04. – 28.04.20245 dní (st-ne)
  • 2 dospělí
   Počet dospělých
   Počet dětí
  • Pokoj obsazený 2 osobami
  • Bus, Praha
  • Bez stravy
  • ID zájezdu: 488701316
  Cena za osobu
  NaN Kč

   Poloha

   I tentokrát platí, že chceme-li poznávat, poznáme. A v Holandsku je co poznávat. Chcete-li se držet příliš striktně zásady, že na poznání velkého města je potřeba týden nebo více, ušetřete si cestování, protože nikdy nestihnete poznat všechna ta krásná města. My jsme si jisti, že tento zájezd Vám umožní poznat to, co Holandsko dělá zvláštním a odlišným od jiných evropských zemí. A jedno překvapení navíc hned na úvod.

   Program


   1. den

   Odjezd v odpoledních hodinách (Znojmo 14.10, Brno 15.20, Jihlava 16.40, Praha 18.40, Plzeň 20.10), noční tranzit přes Rozvadov, Německo do Holandska.

   2. den

   V ranních hodinách příjezd do Den Haagu, sídelního města královské rodiny a také mezinárodního soudního dvora, u něhož se jistě zastavíme. Navštívíme Holandsko v malém - Madurodam. Zmenšeniny 1:25 všech významných staveb v Holandsku Vám umožní poznat Holandsko za jednu hodinu. Z Den Haagu je to jen skok do luxusního lázeňského města Scheveningen a také do Delft. Delft, města modrobílé delftské majoliky - keramiky, kterou ostatně můžete v obchůdcích zakoupit. Města, kde uvidíme první grachty. Mezi Den Haagem a Scheveningenem a Delfty se budeme přesouvat městskou dopravou. Nejznámější přímořská kolonáda v Holandsku, atraktivní oceánské akvárium, spousta obchůdků to je Scheveningen. Budeme mít dostatek času jen tak se projít po světoznámé přímořské kolonádě, nebo jen tak posedět při kávě a pohledu na vlny La Manche. Navečer se přesuneme autobusem na místo ubytování hotelu iÏbis.

   3. den

   Tento den se budeme věnovat tomu, co je pro Holandsko typické. Začneme v Alkmaaru, kde zažijeme netradiční podívanou na sýrové trhy v duchu starých tradic. Trhy v Alkmaaru se konají pouze v pátek. U termínů 27.4.-1.5.2023, 4.-8.5.2023 bude tedy program dne začínat návštěvou skanzen Zansee SchansNásledovat bude skanzen Zansee Schans. Zde se čas zastavil o několik století zpět. Zde si můžeme prohlédnout výrobu dřeváků a také sýrů, můžeme navštívit funkční větrný mlýn. Další zastávka bude překvapením. Pojedeme na polder v blízkosti města Harderwijk v místě, které bylo vysušeno od moře a kultivováno. My se zastavíme v muzeu - v dílně, kde Holanďané rekonstruovali obchodní loď Batavia, která patřila v 17. století východoindické společnosti a zajišťovala dopravu čaje a koření z Indie. Potopila se v r. 1628. Uvidíme a projdeme si rekonstruovanou loď, ale také uvidíme stejnou loď při stavbě. Uvidíme všechna řemesla, nutná při stavbě lodi tak, jak skutečně byly funkční ve své době. V místě, kde loď kotví, uvidíme také vyrovnávací vrata, která mají za úkol regulovat výši hladiny mezi již vysušenými poldry a mořem a také jak pracuje elektrárna na principu rozdílu vodních hladin. Po tomto dnu skutečně plném poznání toho co je pro Holandsko nejtypičtější nás autobus odveze na místo ubytování.

   4. den

   Po snídani pojedeme do největší květinové zahrady v Holandsku do Keukenhof. Množství květin, které uvidíte, Vás ohromí (návštěva Keukenhofu se koná jen v období jara, v jiném období se prodlužuje pobyt v Amsterodamu, případně se navštíví květinová burza, nebo sýrový trh). Na závěr nám zbývá Amsterodam. Projedeme se lodí po Grachtech, navštívíme brusírnu diamantů, ve volném čase můžeme navštívit Říšské muzeum, nebo muzeum Van Gogha. Na večer uvidíte i jiné atraktivní výjevy ze života tohoto města. Odjezd v pozdních večerních hodinách. Potom již následuje noční tranzit přes Německo.

   5. den

   Následuje noční tranzit přes Německo. Příjezd do ČR v poledních hodinách (Plzeň 9.00, Praha 10.30, Jihlava 12.20, Brno 13.40, Znojmo 14.50).

   Doprava autokarem - odjezdová místa:

   Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

   Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

   CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

   Poznámka:

   Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

   Nástupní místa

   Znojmo, Brno, Praha, Plzeň, Hodonín

   Cena zahrnuje

   dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)

   služby profesionálního průvodce

   2x ubytování v třílůžkových pokojích hotelu Ibis (dvoulůžkový pokoj za příplatek 700,- Kč za osobu za 2 noci, jednolůžkový pokoj za příplatek 3 600,- Kč/os.)

   1x ranní občerstvení v busu

   pojištění CK pro případ úpadku

   Cena nezahrnuje

   snídaně na hotelu, 600 Kč/os./2 snídaně

   pojištění léčebných výloh 300,-/os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové)  350,-/os.

   pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,- Kč.

   pobytovou taxu (platba v hotovosti na místě, výše bude upřesněna týden před odjezdem v pokynech)

   U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu.  

   projížďka lodí v Amsterdamu (70 min ) cca 13 EUR, dítě 4-12 let cca 6,25 EUR

   skanzen Zaan Schans - vstup zdarma, vstup do mlýna 3 EURA

   vstupné do zahrad Keukenhof cca 18 EUR

   vstup do Madurodamu (skupinová cena) dospělí cca 14 EUR, dítě cca 6,75 EUR

   jízdenky na městskou dopravu - do Madurodamu z centra a do Scheveningenu cca 14 EUR

   Prohlídka loďi Batavia (anglicky mluvící průvodci pro skupiny 25 lidí, jinak prohlídka bez průvodce jen s doprovodem)11 EUR

   Kdy chcete cestovat?
   Zavřít
   duben
   poútstčtsone
   květen
   poútstčtsone
   1 den
   15 dní a více
   2 dospělí 0 dětí
   Vyberte cestující
   Zavřít
   Počet dospělých
   Počet dětí
   Vyberte
   Doprava
   Zavřít
   Vyberte
   Strava
   Zavřít
   0 Kč
   50 000 Kč a více
   CKSleva
   Mapa nedostupná

   Holandsko - květin, větrných mlýnů, sýrů a stavitelů lodí

    • Nizozemí
    • Holandsko - květin, větrných mlýnů, sýrů a stavitelů lodí
   • 24.04. – 28.04.2024, 5 dní (st-ne)
   • 2 dospělí
   • Pokoj obsazený 2 osobami
   • Bus
   • Bez stravy

   Nezávazná objednávka

   Objednavatel

   Cestující

   Objednavatel je také cestujícím

   Dospělý cestující 2

   Povinné údaje jsou označeny *

   Tento zájezd se řídí ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb., o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu. Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Všechny potřebné podklady dle tohoto zákona jsou uvedeny v daných nabídkách, což je popis hotelu, kategorie, cenové podmínky atd. Tyto informace udává pořádající cestovní kancelář. Pořádání zájezdu se řídí podle všeobecných podmínek organizující cestovní kanceláře ABC - Tours spol. s r. o. , ič 60701986, které obdržíte společně se smlouvou o zájezdu.